İLHANSAATÇİM

Piri Mehmet Paşa Mah. Yemeniciler Sokak NO:14/B İstanbul/SİLİVRİ
Firma Bilgileri
Firma Adı İLHANSAATÇİM
Telefon +905550237934
Email ilhansaatcim@gmail.com
Adres Piri Mehmet Paşa Mah. Yemeniciler Sokak NO:14/B İstanbul/SİLİVRİ
İl / İlçe Silivri / Piri Mehmet Paşa Mah
Yetkili Kişi Abdülcelil Çelik
Yetkili Telefon +90555023793405449544921
Sektör Saatçiler
Firma Hakkında
Saatseverler saat satın alırken çok sayıdaki saat markası tarafından üretilen farklı modeller arasından tercih yapabilirler. Zarif saatlerin en tanınan üreticileri İsviçre’de ve Almanya’da üretim yapmaktadır, ancak Japon üreticiler de yüksek saatçiliğin güzel örneklerini üretmektedirler. Lüks saat satın alırken değişik faktörler önemli bir rol oynamaktadır: Tasarım, fiyat, yatırım, saatin ya da üreticinin tarihçesi, üretimde kullanılan teknik, kalite ya da prestij. Rolex, Omega, Breitling, Patek Philippe, Audemars Piguet ve A. Lange & Söhne dünyanın en önde gelen saat markalarıdır. Özellikle Rolex zenginliğin ve lüksün sembolü olarak kabul görmektedir. Üst düzey yöneticiler, Hollywood yıldızları ve devlet başkanları başta olmak üzere dünyadaki tüm önemli isimler Cenevreli saat üreticisinin saatlerini bileklerinde taşımaktadır.
Patek Philippe, Audemars Piguet ve Alman üretici A. Lange & Söhne muhtemelen en zarif ve karmaşık saatleri ve saat mekanizmalarını üretirler. Bu markaların modelleri yüksek saatçiliğin (Haute Horlogerie) en zarif örnekleridir. Ancak fütüristik tasarımlı modeller ya da işlevsellikleriyle öne çıkan saatler de oldukça gözdedir. 2003 yılından beri lüks saatlerin bir numaralı küresel pazar yeri olan Chrono24 tüm önemli saat markalarına ait 475.000 saati saatseverlerle buluşturur. Rolex Submariner ya da Omega Speedmaster, yeni ya da vintage, aradığınız tüm saatleri risk almadan profesyonel kurumsal ya da bireysel satıcılardan satın alabilirsiniz.

İsviçre saat markaları

İsviçre saatleri tüm dünyada kaliteyle, hassasiyetle ve güvenilirlikle özdeşleşmiştir. Kadranında "Swiss Made" (İsviçre yapımı) yazısı bulunan saatler yüksek kaliteli kabul edilmektedir. Bazı İsviçre saat markalarının geçmişi 250 yıldan daha eskiye uzanmaktadır. Bu markalar günümüzde de yüksek saatçilik sanatının temsilcisi olarak üretimlerine devam etmektedirler. 1905 yılında üretime başlayan lüks saat markası Rolex bu firmalar kadar eski bir geçmişe sahip olmasa da en az onlar kadar prestijlidir. Dünyanın ilk dalış saatlerinden biri olan Rolex Submariner, İsviçreli üreticinin en popüler modellerinden biridir. Özellikle az bulunan vintage Submariner modelleri koleksiyonerler tarafından aranan saatlerden biridir ve yüksek fiyatlarla el değiştirmektedir. Ancak kronograf modeli Rolex Daytona da sevilen modellerden biridir. Özellikle modelin paslanmaz çelikten örnekleri oldukça sevilen saatlerdir ve aynı zamanda iyi birer yatırım aracı özelliği taşırlar. Özel bir kadran tasarımına sahip ve oldukça az bulunan Paul Newman Daytona adı verilen model dünyanın en popüler saatlerinden biridir. Bu saatin fiyatı birkaç yüz bin Euro’ya kadar çıkmaktadır.
Omega, bir diğer ünlü İsviçreli saat üreticisidir. Bu firmanın ürettiği yeni manüfaktür mekanizmalar dünyanın en hassas saat mekanizmalarından biri olmalarının yanı sıra güçlü manyetik alanlara karşı da dayanıklıdırlar. NASA’nın resmi görev saati olarak astronotlarla beraber Ay’a da giden Speedmaster Professional Moonwatch, Omega’nın en tanınmış kol saatidir. Bu kronograf modeli günümüzde de klasik manuel mekanizmayla ya da yüksek teknoloji ürünü antimanyetik eşeksenli eşapmana sahip mekanizma seçeneğiyle üretilmektedir. Speedmaster’ın yanı sıra Omega Seamaster da saat üreticisinin en popüler modellerinden biridir. Bu dalış saati 1995 yılından beri James Bond’un sadık bir yoldaşı olarak sinema perdesinde birçok kez yerini almıştır. Sınırlı sayıda üretilen özel modeller fiyat artışı potansiyeli olan sevilen koleksiyon parçalarıdır

Yorumlar
Sektörler
SEKTÖRLER
Sayfa 0.222 saniyede oluşturuldu.